Rozliczenia PIT

 

Fachowe i rzetelne rozliczanie PIT w biurze rachunkowym G&P w Legnicy

 

Zgodnie z polskim prawem, wszystkie osoby osiągające w danym roku podatkowym przychody, które podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, są zobowiązane do złożenia PIT w Urzędzie Skarbowym adekwatnym do miejsca zamieszkania. Obowiązek ten dotyczy zarówno osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek. W przypadku uzyskania dalszych informacji zapraszamy do naszego biura rachunkowego w Legnicy.

.

Rozliczenia PIT - na biurku

.

 

Polskie prawo podatkowe

W polskim prawie podatkowym funkcjonuje wiele przepisów, które są niezrozumiałe dla osób nie mających doświadczenia w tej dziedzinie. Zorientowanie się w tych przepisach pozwoli Państwu wybrać odpowiednią formę opodatkowania.

 

 

Ci z Państwa, którzy prowadzą działalność gospodarczą, mają do wyboru cztery formy rozliczenia podatku:

  • skala podatkowa,
  • podatek liniowy,
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
  • karta podatkowa.

 

 

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, rozliczają się na zasadach skali podatkowej.

 

W zależności od wybranej formy opodatkowania, inaczej przebiega proces rozliczenia podatku w trakcie roku podatkowego oraz po jego zakończeniu. Niektóre z wymienionych form pozostawiają możliwość skorzystania z ulg, pozwalających obniżyć podatek. Inne ulgi przysługują osobom fizycznym, np. ulga prorodzinna, z tytułu systematycznego oszczędzania lub zatrudnienia pomocy domowej, a inne ulgi osobom prawnym, np. darowizny lub ulga na nabycie nowych technologii.

 

 

Fachowe i rzetelne rozliczenia PIT

Nasze biuro rachunkowe składa się ze specjalistów w dziedzinie rachunkowości i podatków. Powierzając nam zadanie rozliczenia Państwa dochodów, otrzymujecie Państwo pewność, że deklaracja, będąca efektem naszej pracy, została sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym. Współpraca z naszym biurem rachunkowym pozwoli zaoszczędzić Państwu czas, który trzeba poświęcić na rozliczenie dochodów i wypełnienie deklaracji oraz zaowocuje szeregiem korzyści.

 

 

Rezultatem tej współpracy jest:

  • wybór odpowiedniej formy rozliczenia: indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem,
  • prawidłowo wypełniona deklaracja na właściwym rodzaju druku,
  • brak obawy o konieczność składania korekty deklaracji podatkowej.

 

W Państwa gestii pozostaje dostarczenie do naszego biura odpowiednich dokumentów, np. PIT-11, PIT-40 lub PIT-8C.

 

Biuro rachunkowe G & P – oferta na miarę potrzeb

Prawidłowe wykonanie rozliczenia PIT wymaga dużej wiedzy z zakresu podatków. Jako biuro rachunkowe oferujemy Państwu możliwość skorzystania z pomocy w rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym. Wykonujemy rozliczenie niezależnie od wybranej formy opodatkowania.

Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak również z przedsiębiorcami prowadzącymi firmy jednoosobowe, spółki cywilne lub spółki prawa handlowego. Nie wymagamy podpisania umowy o stałej współpracy. Rozliczamy dochody osiągnięte w kraju lub za granicą.

 

Udostępniamy nie tylko możliwość sporządzenia rozliczenia PIT, ale również jego dostarczenie do właściwego Urzędu Skarbowego w wybranej przez Państwa formie: papierowej lub elektronicznej.

Nasze biuro rachunkowe mieści się w Legnicy. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych i przedsiębiorców z tego miasta lub jego okolic.

 

W naszej księgowości w Legnicy znajdą Państwo także:

  • rozliczenia podatków
  • rozliczenia deklaracji PIT